Kierownik Zespołu Sieci Rdzeniowej Warszawa.

Kategoria: Technika i serwis

Typ umowy: Umowa o pracę

Szczegóły oferty:

Kierownik Zespołu Sieci Rdzeniowej Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków

- Zarządzanie pracą Zespołu odpowiedzialnego za obszar sieci rdzeniowej LTE
- Opracowanie szczegółowych wymagań technicznych dla systemów pakietowej transmisji danych sieci telekomunikacyjnej LTE450
- Nadzór merytoryczny nad wdrożeniem elementów EPC i Group Communication (MME, HSS, SGW/PGW, PCRF, ePDG, SecGW, GC)
- Integracja środowiska EPC z pozostałymi elementami sieci mobilnej i systemami Operatora LTE450
- Konfiguracja, testowanie i optymalizacja elementów sieci EPC i GC w środowisku testowym (TestLab) i produkcyjnym
- Rozwój nowych usług sieci LTE450 dedykowanych dla sektora energii (wsparcie dla smart-grid, smart-metering)
- Przygotowanie i zarządzanie zmianą dla dokumentacji technicznej HLD/LLD elementów sieci EPC oraz GC
- Aktywny udział przy obsłudze zdarzeń krytycznych, usuwaniu awarii, wdrażaniu planów naprawczych
- Analiza rynku w zakresie rozwoju systemów pakietowych wiodących dostawców
- Wdrażanie aktualizacji oprogramowania dla dedykowanych elementów sieci
- Tworzenie scenariuszy testowych, wykonywanie testów nowych funkcjonalności dla wdrażanego rozwiązania
- Opracowywanie rekomendacji jak również instrukcji dla funkcjonalności udostępnianych przez Cloud Packet Core i MCPTT

Wymagania
Oczekiwane

- Wykształcenie wyższe, kierunek telekomunikacja lub pokrewne
- Co najmniej 5-6 lat praktycznego doświadczenia w zarządzaniu elementami EPC u operatora sieci komórkowej
- Dobra znajomość standaryzacji 3GPP w obszarze EPC
- Ugruntowana wiedza z zakresu protokołów sygnalizacyjnych, procedur oraz zagadnień bezpieczeństwa w EPC i IMS
- Doświadczenie we wdrażaniu i utrzymaniu oprogramowania EPC
- Umiejętność tworzenia i zarządzania dokumentacją techniczną HLD/LLD
- Otwartość na nowe technologie i narzędzia
- Samodzielność, komunikatywność, zdolności organizacyjne oraz analityczne
- Dobra znajomość języka angielskiego
- Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy w zespole

Mile widziane

- Praktyczna znajomość technologii IoT (CAT-M1, NB-IoT)
- Znajomość zagadnień wirtualizacyjnych i architektury NFV (VMware, KVM, OpenStack)
- Doświadczenie z zakresu systemów Unix/Linux
- Umiejętność pisania skryptów (Python, Perl, SQL)

Oferujemy

- Umowa o pracę
- System premiowy
- Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka

Benefits

Rozszerzony pakiet opieki medycznej
Karta sportowa
Dofinansowanie opieki nad dziećmi
Pracowniczy program emerytalny
Ubezpieczenie na życie
Inne

PGE Systemy S.A.
PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE.
Dołącz do nas!