Najlepsze konta w banku dla młodych i nie tylko.

Bardzo dużo młodych ludzi, w przedziale wiekowym 18-26, decyduje się na założenie swojego pierwszego konta w banku. Czasami nawet wcześniej np. kiedy w Warszawie pojawiła się informacja, że pociągi SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej) będą miały wymieniane biletomaty i od tego czasu płacić będzie można tylko kartą – wiele rodziców zdecydowało się założyć swoim dzieciom konta bankowe, które podpinali z kolei do swoich. Czasami ludzie również zmieniają sobie banki, żeby korzystniejsze były warunki wypłat, przewalutowania czy prowadzenia konta. Ponieważ trudno tak samemu siedzieć i porównywać poszczególne konta – przedstawiamy wam kilka najlepszych propozycji.

1. Nest Bank – Nest Konto

W rankingu kont osobistych został uznany za numer 1 przez Bankier.pl. I do tego czasu nic nie strąciło go z podium. W Nest Banku jest „wszystko za zero”. Ani za wydanie karty, ani za prowadzenie konta, ani nawet za wypłaty w bankomatach nic się nie płaci. To dobre dla kogoś, kto nie ma regularnych wpływów i wypłat. Na pierwsze konto bankowe Nest Bank będzie jak znalazł.
Jest również alternatywa, jaką jest „Konto osobiste dla Ciebie i Twojej rodziny”. Tu również wszystko to, co znajduje się w warunkach jest za 0 zł. Dotyczy to wydania i używania karty debetowej, prowadzenie rachunku płatniczego, wypłaty z bankomatów i internetowe przelewy krajowe ELIXIR.

nest bank

2. Alior Bank – konto internetowe

Alior Bank także wychodzi naprzeciw młodym i tym, którzy udręczeni są wysokimi wpłatami np. za prowadzenie konta albo opłatami za kartę. Proponują więc 0 zł za konto, a także za kartę JEŚLI w ciągu miesiąca wykonane zostaną płatności kartą na kwotę 300 zł. A oprócz tego również zero opłat za wypłaty z bankomatów własnych I ZA GRANICĄ, co dla wielu może być dużym plusem.
Jest jednak jeszcze druga opcja – Konto Jakże Osobiste, w których warunki są jeszcze inne. Można je dopasowywać pod siebie – zmieniać korzyści, żonglować nimi pod siebie w razie zmiany preferencji. 0 zł za konto dotyczy osób, które nie ukończyły 26 roku życia, albo jeśli zapewnią przynajmniej 1500 zł wpływu miesięcznie (to zapewne dla niektórych, przynajmniej na początku, może być problematyczne). 0 zł za kartę, jeśli wydane zostało 300 zł przy płatności kartą, a także wygodny dostęp do konta w aplikacji, co umożliwia na płacenie m.in. BLIKiem.

3. Bank Millennium – Konto 360 stopni

Millennium co prawda nie jest już tak korzystne jak Nest Bank, ale nadal proponuje swoim młodym klientom ciekawe rozwiązania. Jest to 0 zł za wypłaty z bankomatów, a także zupełne 0 za przelewy krajowe, które wykonywane są poprzez Internet i aplikację mobilną Millennium. W ramach ubezpieczenia, proponują oni pomoc techniczną i medyczną – zupełnie za darmo. Nie wiem jednak, czy to jest coś, co może naprawdę zainteresować młodych. W końcu są oferty dużo ciekawsze.

4. ING Bank Śląski – Konto Mobi

To propozycja stricte dla młodych i też może wam się spodobać. Tutaj też macie 0 zł na wszystko, co proponuje wam ING Bank Śląski. To 0 zł za prowadzenie konta i za kartę do konta (a można zrobić sobie własny projekt lub wybrać jakąś wystrzałową kartę!), a także za wypłaty z bankomatów w całej Polsce BLIKiem bez limitów, a także nic nie płaci się za przelewy na telefon i internetowe w PLN, z wyłączeniem usług specjalnych. Jeśli uda wam się w najbliższym czasie założyć konto w ING – możecie zyskać 140 zł! Pamiętajcie, że to wszystko dopóki nie ukończycie 26 roku życia!Jeśli posiadacie opinie o tym, że w jakimś banku warto bardziej założyć konto, niż w innym – dajcie znać!